Nábytek na míru

Kuchyně Šikula Vám nabízí výrobu nábytku přesně na míru. Pokud váháte jestli využít našich služeb, nebo zakoupit truhlářské polotovary z maloobchodu, vysvětlíme Vám výhody řešení "na míru". Velice častým argumentem klientů maloobchodu je příznicá cena. Nicméně je třeba vzít v úvahu např. životnost nábytku, zajištění transportu i precizní montáž atd.

 

Materiál

Největší rozdíl je v použitém materiálu.Používáme pro výrobu nábytku deskový materiál v tloušťce 18 mm. Vyznačuje se dobrou životností. Bezproblémová je i údržba nábytku. Nábytek z marketů je často vyráběn z desek o tloušťce 15 a 16 mm, což negativně ovlivňuje jeho pevnost, stabilitu i životnost. I u tohoto nábytku se vyskytují laminované desky, ale u nejlevnějších typů nábytku se jedná o tzv. kašír – to znamená, že na desce je nalepena pouze papírová folie, ta je sice levná, ale nepříliš odolná (snadno se poškrábe). Nábytek se vyrábí často mimo ČR kde nemusí být často kontrolovány hygienické normy platné v ČR.

Některé části levného nábytku nemají žádnou povrchovou úpravu, například vnitřní strany botníků a podobně. Konstrukce nábytku tak odhaluje surovou dřevotřískovou nebo dřevovláknitou desku – což špatně vypadá, je to nepraktické a navíc to snižuje i životnost nábytku.

 

Kování

Použité kování ovlivňuje životnost nábytku i komfort při jeho užívání.

Nábytkářské řetězce sází na nízkou cenu a právě na kování lze výrazně ušetřit. Levné, neznačkové kování pochází nejčastěji z Asie, jeho funkčnost a životnost je však se značkovými výrobky neporovnatelná. Špatné vlastnosti levného kování se ještě zvýrazní v kombinaci s tenkým, deskovým materiálem – což je bohužel obvyklá praxe. Takový nábytek se různě deformuje a výsledkem jsou nedovírající nebo vzpříčená dvířka, nelícující zásuvky atd.

 

Nábytek až domů nebo skládačka z krabice?

Výhody nábytku na míru jsou zjevné, vše změříme přímo u zákazníka, následně vyrobíme, dovezeme a na místě sestavíme. Nábytek na míru využije dokonale dispozici vašeho bytu. Výhodou je i profesionální montáž, je jasné, že zkušený truhlář dokáže jednotlivé nábytkové dílce složit lépe než vy, i když k tomu dostanete namalovaný návod a malý klíč.

 

Záruka...

Abyste uplatnili záruku v maloobchodě, budete nábytek demontovat a púovezete jej zpět?

U našeho řešení nábytku na míru stačí zavolat, přijedeme a provedeme opravu na místě, ale třeba i nábytek rozšíříme o další prvek ve stejném designu...

 

Dodělávky

Pokud jste při pořízení nábytku na něco zapomněli, není problém vyrobit vám dodatečně další kusy nábytku – například poličky, menší skříně nebo věšáky. Pokud jste vsadili na nábytek z maloobchodu, pak se musíte spokojit s původní nabídkou.

 

Dokonalé využití prostoru

Každý kus nábytku vyrábíme přímo pro vás a pro váš interiér. Potřebujete-li komodu netypické délky? Žádný problém...  Nakupovat v maloobchodě je vždy kompromis pro Váš prostor. Někdy to nemusí vadit, jindy je to velký problém. Třeba kuchyň na míru je jistě lepší a praktičtější než modulové řešení.

Po vyčíslení všech nákladů vyjde nábytek na míru levněji, zbyde vám víc volného času a v případě jakéhokoli problému, se máte na koho obrátit.